logo

Twój koszyk jest pusty

logowanie | rejestracja
Producenci
Wyszukiwarka
Kontakt
Telefon [Tel] +48 602 692 775
Telefon [Tel] +48 602 727 127
Produkt dnia
FipRex S - preparat na kleszcze i pchły (2-10kg) 3 x 1ml
FipRex S - preparat na kleszcze i pchły (2-10kg) 3 x 1ml
Cena dnia: 42 zł
Karty płatnicze
użytkowników online: 36
zalogowanych: 0
liczba odsłon: 34037189
Newsletter

strona główna:

DR SEIDL Szampon jodoforowy dla koni 500 ml

DR SEIDL Szampon jodoforowy dla koni 500 ml

producent: Dr.SeidlCena : 27.90 zł


brak ocen

sztuk:Powiadom znajomego


Szampon dr Seidla jodoforowy dla koni

Szampon dr Seidla dla koni to specjalistyczny środek utrzymujący skórę i sierść zwierzęcia w czystości oraz wspomagający terapię przy najczęstszych chorobach skórnych. Łączy właściwości myjąco - pielęgnacyjne z przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym działaniem jodoforów. Jego stosowanie zmniejsza ilość niepożądanych mikroorganizmów na skórze i sierści zwierzęcia. Przyczynia się do łagodzenia problemów skórnych, takich jak stany zapalne wywołane przez mikroorganizmy, wykwity bakteryjne i grzybicze czy zapalenia łojotokowe skóry. Preparat zapobiega infekcjom skórnym, łagodzi podrażnienia, w tym wywołane przez ukąszenia owadów i pasożyty. Skład Szamponu dr Seidla dla koni został przebadany w Katedrze Farmakologii i Toksykologii Wydziału Weterynaryjnego SGGW w Warszawie.

Uzyskał pozytywną opinię jako "środek spełniający wymagania, jakie stawia się nowoczesnym szamponom pielęgnacyjnym dla zwierząt". Na szczególne podkreślenie zasługują doskonałe właściwości myjące preparatu oraz działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Wg opinii Katedry Farmakologii i Toksykologii:

"(...)duże znaczenie w praktycznym stosowaniu ocenianego produktu ma również jego profilaktyczne działanie przeciwko świądowi i stanom zapalnym skóry związanym z ukąszeniami owadów lub pasożytów".

Dodatkowo, użycie Szamponu dr Seidla zapewnia właściwe nawilżenie włosa i skóry po kąpieli. Szampon dr Seidla jest stosowany w Stadninie w Janowie Podlaskim do mycia koni przed aukcjami.

Zalecenia

    * Jako środek pielęgnacyjny - stosowany do okresowej pielęgnacji koni zdrowych 2-3 razy w roku,
    * Jako środek wspomagający leczenie - stosowany przy podrażnieniach spowodowanych ukąszeniami owadów lub pasożytów, alergicznym zapaleniu skóry, zapaleniu łojotokowym skóry, zakażeniach grzybiczych i stanach zapalnych

Składniki aktywne

    * Jodofory - substancje o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Zwalczają mikroorganizmy patogenne. Zapobiegają infekcjom skórnym.
    * Kompozycja łagodnie działających środków powierzchniowo czynnych o doskonałych własnościach myjących, pozbawionych działania drażniącego.
    * Lanolina - naturalny czynnik natłuszczający. Delikatnie natłuszcza skórę i przywraca równowagę wodno-tłuszczową.

Uwagi

    * Ze względu na zawartość jodoforów należy konia dobrze spłukać po kąpieli.
    * Chronić przed światłem.

Opakowanie

0.5 l; 1.0 l.Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinięBezpieczeństwo | FAQ | Regulamin | Cennik wysyłek | Kontakt

Na skróty :